• Follow us

Sportas

Tiki, kad lemiamu metu valstybė nenusisuks >> Sportas.info - Lietuvos sporto veidrodis

Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius: „Tokijuje siekiame turėti daugiau sportininkų nei Rio de Žaneire.“

Iki 2020-ųjų Tokijo vasaros paralimpinių žaidynių likus lygiai metams, Lietuva turi jau du kelialapius į svarbiausią sporto renginį, vykstantį kas ketverius metus. Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius sako, kad tikslas – į Tokiją deleguoti daugiau atletų nei šaliai atstovavo 2016-ųjų Rio de Žaneiro žaidynėse. Pasak. M. Biliaus, 2020-ųjų žaidynėse Lietuvos trispalvės garbę turėtų ginti būrys ne tik pažįstamų, bet ir naujų veidų.

Bilietus į Tokiją jau turi Lietuvos golbolo rinktinė, kuri kelią į paralimpiadą prasiskynė liepą tapdama JAV vykusio atrankos turnyro čempione. 2020-aisiais Tokijuje startuos ir ilgų distancijų bėgikė Aušra Garunkšnytė, kuri taps pirmąja Lietuvos maratonininke moterimi žaidynių istorijoje.

Apie bilietus jau turinčius sportininkus, jų siekiančius atletus, planuojamą paralimpiečių ir sporto šakų skaičių Tokijuje Parateam.lt kalbėjosi su Lietuvos paralimpinio komiteto vadovu M. Biliumi.

Lietuvos golbolo rinktinės patekimas į Tokijo paralimpines žaidynes tikriausiai nenustebino nieko, o ar Aušros Garunkšnytės sėkmė buvo staigmena?

Nepavadinčiau to staigmena. Aušra viena pirmųjų turėjo galimybę patekti į Tokiją ir ji padarė tai. Visus lengvaatlečius, vyksiančius į žaidynes, žinosime kitų metų vasarą, kai užsidarys atrankos langas. O štai maratone atrankos sistema kiek kitokia, sportininkai vietas žaidynėse užsitikrina anksčiau. Paralimpinis komitetas tikėjo Aušros galimybėmis, investavo į pasirengimą, startus ir tai pasiteisino. Aušra šaunuolė, didžiuojamės ja. Ne tiek svarbu – pirma ar paskutinė ji iškovojo tą kelialapį. Svarbu, kad jis yra.

Kiek iš viso Lietuvos lengvaatlečių pamatysime Tokijo paralimpinėse žaidynėse?

Turėtume pradėti nuo to, kad kelialapiai į paralimpines žaidynes lengvojoje atletikoje nėra asmeniniai, jie yra skiriami šaliai. Be to, egzistuoja kvotų sistema. Kiekvienai valstybei skiriamas ribotas skaičius vietų žaidynėse. Paralimpinius normatyvus turėtų įvykdyti 10-14 mūsų lengvaatlečių, bet dėl kvotų sistemos į Tokiją jų vyks mažiau. Lietuva – nedidelė valstybė, todėl ir vietų, skiriamų lengvaatlečiams, skaičius įprastai nebūna didelis. Kol kas sunku tiksliai prognozuoti, bet turėtume gauti 3-5 vietas. Sprendimą 2020-ųjų vasarą turės priimti Lietuvos paralimpinio komiteto Vykdomasis komitetas. Ar bus sunku? Stebime sportininkus, jų pasirodymus. Į Tokiją vyks tie lengvaatlečiai, kurie pretenduos į aukštas pozicijas žaidynėse. Yra aiškūs rodikliai – asmeniniai rezultatai, pozicijos pasaulio reitinge.

Kalbant apie kitas sporto šakas, iš kurių sportininkų tikitės paralimpinių kelialapių?

Kiekvienoje sporto šakoje atrankos sistema yra kitokia, bet žinome viena – viskas aišku bus kitų metų vasarą, kai užsidarys atrankos langai, kurie atsidarė 2019-ųjų pradžioje. Mūsų sportininkai dalyvauja varžybose, renka reitingo taškus. Pavyzdžiui, Rio de Žaneire startavęs plaukikas Edgaras Matakas turi dvi galimybes patekti į paralimpiadą. Pirmas šansas – užimti pirmą arba antrą vietą šių metų pasaulio čempionate, kuris rugsėjį vyks Londone. Kita galimybė – atrankos lango pabaigoje užimti pasaulio reitinge vietą, garantuojančią kelialapį į Tokiją. Dziudo imtynininkas Osvaldas Bareikis į paralimpiadą gali patekti tik per reitingą, o tai reiškia, kad jam svarbu kuo dažniau startuoti tarptautinėse varžybose ir rinkti reitingo taškus. Osvaldas tą ir daro, o mes stengiamės, kad jis turėtų kuo daugiau startų. Matome, kad progresuoja irkluotojas Augustas Navickas, kuris iškovojo bronzą pasaulio taurės etape Olandijoje. Augustui svarbiausias startas – pasaulio čempionatas, kur jam paralimpinį bilietą garantuotų 1-7 vietos. Šie sportininkai – tik keli iš būrio atletų, turinčių šansus vykti į Tokiją.

Paminėjote kelis sportininkus, kurie jau dalyvavo paralimpinėse žaidynėse Rio de Žaneire. O ar mes pamatysime Tokijuje naujų veidų, naujų sporto šakų?

Viliamės, kad iššaus Raimeda Bučinskytė. Mūsų šaulė deda tikrai daug pastangų, o iškovota antra vieta pasaulio taurės etape Lenkijoje parodo, kad ji tikrai gali būti tarp geriausių. Labai daug dirba Ernestas Česonis, kuris turi galimybę tapti pirmuoju Lietuvos triatlonininku paralimpinėse žaidynėse. Matome, kad konkurencija triatlone yra milžiniška, bet tikime Ernestu, nes juodas darbas turi atsipirkti. JAV sportuoja sunkiaatletė Karolina Lingytė, kuri šiemet pasaulio čempionate užėmė 12 vietą, tačiau dar nepademonstravo viso potencialo. Atrankoje dalyvauja lankininkas Rolandas Baranauskas. Visi šie ir dar nepaminėti sportininkai dar neatstovavo Lietuvai paralimpinėse žaidynėse, bet gali tai pasiekti. Be to, Lietuva dar nėra turėjusi šių sporto šakų atstovų paralimpinėse žaidynėse. Tokijuje tikimės turėti ne mažiau sportininkų nei Rio de Žaneire, kur Lietuvai atstovavo 13 atletų. O mūsų tikslas – turėti daugiau sportininkų nei Rio. Dirbame, kad pasiektume šį tikslą, bet turime neužmiršti, kad sporte egzistuoja labai svarbus sėkmės faktorius.

Grįžkime prie Lietuvos golbolo rinktinės. Ar ji 2020-aisiais Tokijuje gali pakartoti Rio de Žaneiro sėkmę ir apginti paralimpinės čempionės titulą?

Po paralimpinio atrankos turnyro JAV, kur Lietuvos rinktinė tapo čempione ir iškovojo paralimpinį kelialapį, galime drąsiai sakyti, kad būsime tarp favoritų. Po Rio de Žaneiro žaidynių buvo daug skeptikų, kurie sakė, kad be buvusio trenerio Karolio Levickio ir komandos lyderio Genriko Pavliukianeco rinktinė stipriai susilpnės. Rinktinė tikrai turėjo persirikiuoti, permainos užtruko trejus metus, dukart keitėsi treneriai. Tačiau JAV Valdo Gecevičiaus treniruojami vyrai įrodė, jog nereikia jų nuvertinti. Rinktinė atrado vidinių, anksčiau neišnaudotų rezervų. Pavyzdžiui, rezultatyviausiu žaidėju tapusį Mantą Panovą, kuris tapo vienu iš komandos lyderių. Be to, naujam treneriui pavyko sutelkti komandą, pagerinti mikroklimatą. Visa tai kompensavo netektis. Kalbant apie Tokijo žaidynes, mūsų komanda jau turi pranašumą prieš varžovus, nes šį pavasarį stovyklavo Japonijoje. Klimato žinojimas, pažintis su Japonijos kultūra, maistu yra labai svarbūs faktoriai.

Ar per metus iki žaidynių dar planuojate treniruočių stovyklų Japonijoje?

Lengvaatlečiai Japonijoje stovyklavo dukart, golbolo rinktinė lankėsi kartą. Mūsų partneriai Hiracukos ir Tojohašio miestai nori mus matyti ne tik prieš žaidynes, bet ir po jų. Abu miestai pasveikino Lietuvos paralimpinį komitetą, kai golbolo rinktinė iškovojo kelialapį į Tokiją. Kalbame apie galimybes dar iki žaidynių surengti stovyklas lengvaatlečiams ir golbolo rinktinei. Laukia įtempti metai ir daug svarbių startų, bet labai tikimės rasti galimybių apsilankyti Japonijoje. Jūs nepatikėsite, kokio palaikymo mes sulaukiame iš Hiracukos ir Tojohašio gyventojų. Nenustebsiu, jeigu šie žmonės bus stadione ir kitose paralimpinių žaidynių arenose su Lietuvos trispalvėmis rankose.

Kaip Japonijai sekasi ruoštis olimpinėms ir paralimpinėms žaidynėms?

Per pastaruosius dvejus metus Japonijoje lankiausi dukart ir net neabejoju, kad japonai suorganizuos tobulas žaidynes, kurios labai aukštai iškels kartelę. Kalbu ne tik apie arenas ir jų statymo tempus. Kalbu apie Japonijos žmones, kurie yra labai darbštūs ir dėmesingi. Šios šalies miestuose viskas yra pritaikyta žmonėms su negalia. Visa tai yra arba bus ir sporto objektuose bei kaimelyje, kuriame gyvens sportininkai iš viso pasaulio. Tokijas jau organizavo 1964-ųjų vasaros olimpines žaidynes ir tai darė praėjus vos 18-ai metų po pasaulinio karo. Tai daug pasako apie japonų tautą ir jų galimybes.

Japonija – viena brangiausių šalių. Kaip tai atsilieps Lietuvos paralimpinio komiteto biudžetui?

Sportininkų išvežimas į paralimpines žaidynes finansuojamas iš Lietuvos valstybės biudžeto. Tikime, kad svarbiais 2020-aisiais valdžios institucijos nenusisuks nuo sportininkų, kurie neša mūsų trispalvę. Vis tik dirbame ir patys, kalbame su esamais rėmėjais, stengiamės pritraukti naujų. Nes delegacijoje bus ne vien tik sportininkai. Į Tokiją vyks aptarnaujantis personalas, media komanda. O skrydžiai, viešbučiai ir visa kita Japonijoje kainuoja tikrai ne pigiai. Bet visa tai yra reikalinga, norint, kad atletai pasirodytų sėkmingai, o apie jų pergales kuo greičiau ir išsamiau sužinotų visa Lietuva.

Prieš porą savaičių pristatėte nauja paralimpinio judėjimo ženklą „Parateam Lietuva“. Ką veiks „Parateam Lietuva“?

„Parateam Lietuva“ jau veikia. Dešimt mūsų sportininkų dalyvauja netrukus startuosiančiame televizijos projekte, kuris kuriamas kartu su Lietuvos kariuomene. Tai yra žingsnis link pagrindinių mūsų tikslų – būti matomiems ir griauti stereotipus, susijusius su negalia. Iš sovietmečio yra likusi nuostata, kad žmogui, turinčiam negalią, vieta yra namie, po devyniais užraktais. Mes taip nemanome, nes tai netiesa. Visi žmonės yra lygūs ir turi tas pačias teises, iš kurių svarbiausia – gyventi visavertį gyvenimą. Norime parodyti, kad negalią turintis žmogus dažnai gali daugiau nei vadinamas sveikasis. Norime pritraukti kuo daugiau žmonių su negalia į sportą, nes tai – kelias į visuomenę, į tikrąjį gyvenimą. Planuojame kitus projektus su žiniasklaida, bendradarbiavimą su reabilitacijos centrais, kuriame paralimpinio švietimo projektus. O prisidėti prie „Parateam Lietuva“ veiklos gali kiekvienas panorėjęs. Savanoriai bus svarbi šio judėjimo dalis.

Daugiau naujienų iš kategorijos Kitas sportas Read MoreLeave A Comment

More News

Sportas.info - Naujienos

Italijoje – Lietuvos čiuožėjų rekordas New! 2019-09-15 14:53:00Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) „Challenger Series“ dailiojo čiuožimo varžybose „Lombardia T

Nugalėtojams – ir prezidento, ir merų taurės New! 2019-09-15 14:41:00Prezidento Gitano Nausėdos taurę kėlė Kauno rajono sportininkų Manto Bytauto ir Mindaugo Kaminsko duetas, važiavę &

Sezonas neplanuotai baigėsi pusfinalyje New! 2019-09-15 13:04:00Pirmąją lenktynių dieną tempą diktavusiam Rokui Baciuškai antroji pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje

Daug žadantį startą apkartino pralaimėjimai New! 2019-09-15 12:53:00Pasaulio imtynių čempionate Nur-Sultane kovas tęsia graikų-romėnų imtynių stiliaus atletai.

Lietuvis tęsia kovą dėl medalio New! 2019-09-15 12:32:00Lietuvos boksininkas Tadas Tamašauskas pateko į pasaulio čempionato aštuntfinalį.

Molėtuose – kova dėl trijų trofėjų 2019-09-15 06:52:00Molėtuose vykusiose Lietuvos rankinio federacijos supertaurės varžybose pergales šventė Garliavos moterų bei Klaip

Lietuvos šaulė – devinta Europoje 2019-09-15 06:43:00Europos šaudymo į skraidančius taikinius čempionato Italijoje jaunimo merginų apvaliosios aikštelės varžyb

Tokijuje – sidabras Lietuvos baidarininkui 2019-09-15 06:39:00Tokijuje (Japonija) vykstančioje baidarių ir kanojų olimpinių testų regatoje Lietuvos baidarininkas Arturas Seja iškov

Lietuvį pranoko du varžovai 2019-09-15 06:33:00Lenkijoje surengtų lengvosios atletikos varžybų Kamilai Skolimowskai atminti vyrų disko metimo rungtyje lAndrius Gudžius u

Kauniečiai pratęsė pergalių seriją 2019-09-14 12:58:00Dublį A lygos rungtynėse pelnęs Deivydas Matulevičius: „Tikiuosi, kad tai nebuvo paskutiniai įvarčiai.“

Visi varžovai – už lietuvio nugaros 2019-09-14 12:40:00Rokas Baciuška pirmauja po pirmosios dienos pasaulio ralio-kroso čempionato etape Latvijoje.

Finale Latvijoje – lietuvių akistata 2019-09-14 08:02:00Turnyro Latvijoje dvejetų varžybų finale tarpusavyje kovojo Vilniaus teniso akademijos tenisininkės.

LRT naujienos sportas

Ašarų neslėpę argentiniečiai: po kelių valandų suprasime, jog New! 2019-09-15 13:59:00 Pekino „Cadillac“ arenoje įrengtoje žurnalistų pokalbių su krepšininkais „mixed“ zonoje vienas po

„Premier“ lyga: šansą į lyderių trejetuką pakilti turėjęs New! 2019-09-15 13:32:00 Šeštadienį Anglijos „Premier“ lygoje užfiksuota staigmena – dviejų įvarčių prana&scaron

Brolį Pau paerzinti žadantis Marcas Gasolis: verta skirti New! 2019-09-15 12:05:00 Marcas Gasolis pasiekė tai, ko nepavyko jo vyresniajam broliui Pau – antrą kartą karjeroje tapo stipriausiu planetoje su Ispanij

Rubio ir Argentiną gyręs Sergio Scariolo: mes turime New! 2019-09-15 11:53:00 Sekmadienį Ispanijos rinktinė tapo FIBA pasaulio taurės čempione. Sergio Scariolo auklėtiniai finale 95:75 nugalėjo arg

MVP titulą Kinijoje iškovojęs Rubio: ši diena – New! 2019-09-15 11:29:00 Sekmadienį Ricky Rubio vedama Ispanijos rinktinė antrą kartą šalies krepšinio istorijoje tapo stipriausia pasaulyje

Ispanus iki aukso atvedęs Ricky Rubio – pasaulio New! 2019-09-15 10:26:00 Ispanijos rinktinė sekmadienį iškovojo FIBA pasaulio taurę, o komandos įžaidėjas Ricky Rubio gavo aukš

Septynis tritaškius pataikęs Milaknis vedė žalgiriečius į pergalę New! 2019-09-15 08:34:00 Kontrolinių susitikimų ciklą sekmadienį tęsė Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Jie 100:95 (19:25,

Argentina neturėjo jokių šansų: Ispanijos krepšininkai – pasaulio New! 2019-09-15 08:03:00 Kinijoje baigėsi FIBA pasaulio taurės turnyras, kurio finale Ispanijos krepšininkai nepaliko jokių šansų Argentinos

Dėl bronzinių medalių nedžiūgavę prancūzai: visi žino – 2019-09-15 06:36:00 Sekmadienį Pekino „Cadillac“ arenoje įvykusiame mažajame pasaulio taurės turnyro finale Prancūzijos rinktinė

FIBA vadovas patenkintas teisėjų darbu, tikina, jog atrankos 2019-09-15 06:30:00 Sekmadienį Pekine, Kinijoje, vykusioje spaudos konferencijoje FIBA generalinis sekretorius Andreas Zagklis prabilo apie krepšinio visuome

Revanšas pasiektas: australus palaužusi Prancūzijos rinktinė pasidabino bronzos 2019-09-15 05:42:00 Sekmadienį finišuojančiame FIBA pasaulio taurės turnyre išdalinti pirmieji medaliai. Juos iškovojo Prancūzij

Kėdainių „Nevėžis“ kontrolinėse rungtynėse įveikė „Juventus“ krepšininkus 2019-09-15 03:37:00 „Nevėžio“ krepšininkai draugiškose rungtynėse rezultatu 94:83 (23:29; 30:16; 11:18; 30:20) šventė

Sportas | ve.lt

Klaipėdos „Atlantas“ sutriuškintas namuose 0:4 2019-09-13 14:12:22Lietuvos futbolo A lygos 23-iojo turo rungtynėse penktadienį čempionės titulą ginanti Marijampolės „Sūduva&ld

Sustiprėjęs Aidas Einikis tikisi įsitvirtinti „Neptūne“ 2019-09-13 10:44:22Po vienerių metų stažuotės Kėdainių „Nevėžio“ komandoje Aidas Einikis sugrįžo į Kla

"Judrioji mugė": pokalbis su Diana Mačiūte ir per 2019-09-13 08:59:00Šeštadienį "Švyturio" arenoje visą dieną šurmuliuos renginys skirtas šeimai "Judrioji mugė"

Šįvakar į Klaipėdą atvyksta "Sūduva" 2019-09-13 01:01:00Šiandien 19 val. Klaipėdos miesto centriniame stadione į Lietuvos futbolo A lygos mūšį kils Klaipėdos "Atlanta

„Sūduvą“ papildė puolėjas V. Hambo 2019-09-12 12:38:14Prie Lietuvos futbolo čempionės Marijampolės „Sūduvos“ prisijungė puolėjas iš Suomijos Vahidas Hambo.

„Atlantas“ kviečia jaunimą rungtynes stebėti nemokamai 2019-09-12 04:29:22Klaipėdos „Atlanto“ futbolo klubas sveikina moksleivius bei studentus su prasidėjusiais naujais mokslo metais ir linki ne tik n

Kretingos futbolo aikštė - su nemaloniu siurprizu 2019-09-12 00:29:00Jau netrukus dirbtinės futbolo aikštės įrengimą žadėjusiai Kretingos valdžiai iš Lietuvos futbolo fed

Prie Ronaldo pribėgęs gerbėjas baudų nebijo ir elgesio 2019-09-11 13:29:22Antradienio vakaras LFF stadione buvo įsimintinas. Lietuvos futbolo rinktinė ne tik 1:5 nusileido Portugalijos atstovams. Ne tik 4 iš

Pagerbė daugiau nei 40 metų sportui paskyrusį trenerį 2019-09-11 12:52:48Trečiadienio vakarą Klaipėdos sportininkų namuose gražaus 70-ies metų jubiliejaus proga sporto bendruomenė sveikino

LKL sezonas prasidės be brolių Lavrinovičių 2019-09-11 11:26:10Broliai Lavrinovičiai tris pastaruosius sezonus džiugino krepšinio gerbėjus žaisdami Lietuvos krepšinio lygos (&bdqu

Izraelyje užmegzti sporto ir draugystės tarp miestų ryšiai 2019-09-11 10:14:30aipėdos vicemeras Arvydas Cesiulis, mūsų mieste tarp kitų sričių kuruojantis ir sporto sritį, kartu su Klaipėd

Futbolo rinktinės rūbinėje apsilankęs prezidentas: pirmasis kėlinys buvo 2019-09-11 09:12:55Lietuvos rinktinės rungtynes su Portugalija LFF stadione stebėjo ir ypatingi svečiai – dabartinis Lietuvos Respublikos Prezidenta

tv3.lt

Scariolo apie Ispanijos pergalę: jie to nusipelnė New! 2019-09-15 11:35:00Šiandien įvyko paskutinis Kinijoje vykusio pasaulio krepšinio čempionato susitikimas. Finale kovėsi Ispanijos ir Argentin

Ispanijos krepšininkai švenčia – įteikta įspūdinga taurė New! 2019-09-15 11:24:00Daugiau kaip dvi savaites Kinijoje vykusi pasaulio krepšinio čempionato baigėsi – naujais pasaulio čempionais tapo finalin

Argentinos rinktinės treneris: mes nepralaimėjome New! 2019-09-15 11:07:00Šiandien įvyko paskutinis Kinijoje vykusio pasaulio krepšinio čempionato susitikimas. Finale kovėsi Ispanijos ir Argentin

Naujais pasaulio čempionais tapo Ispanijos krepšininkai! New! 2019-09-15 09:54:00Daugiau kaip dvi savaites Kinijoje vykusi pasaulio krepšinio čempionato fiesta sekmadienį baigėsi su trenksmu – naujais pa

Septyni Milaknio tritaškiai: „Žalgiris” pelnė 100 ir įveikė New! 2019-09-15 08:57:00Visą savaitę Turkijoje viešinti Kauno „Žalgirio“ komanda „Gloria Cup“ turnyrą užbaigė per

Pasaulio taurės finišas: tai buvo dvi savaitės nepamirštamos New! 2019-09-15 08:55:00Kinijoje vykstantis pasaulio krepšinio čempionatas pasiekė finišo tiesiąją. Jau sekmadienį popiet pasaulis tur&

Ispanai siaučia: efektinga Hernangomezo verpstė ir du Fernandezo New! 2019-09-15 08:38:00Pasaulio taurėje atėjo maksimalių išbandymų metas – Ispanija finale susigrums su Argentina. Abi komandos šiame

Argentiniečių vedlys Campazzo tirpdo pranašumą: siautulinga greita ataka New! 2019-09-15 08:37:00Pasaulio krepšinio čempionatas Kinijoje pasiekė finišo tiesiąją. Dėl išsvajotų aukso medalių s

Nacionalinio stadiono gėda: lietuviams toliau teks lipti į New! 2019-09-15 08:00:00Į Lietuvą atvykusi futbolo superžvaigždė Cristiano Ronaldo išvydo plastmase padengtą aikštę ir į

Jankūnas apie veterano etiketę: man net pikta New! 2019-09-15 07:50:00Lietuvos krepšinio rinktinėje esantis ir FIBA pasaulio krepšinio čempionate dalyvavęs krepšininkas Paulius Jank

Net ir po laimėto bronzos medalio nusivylęs Fournier: New! 2019-09-15 07:13:00Sekmadienį Kinijoje baigiasi pasaulio taurės turnyras, kurio mažajame finale Prancūzijos rinktinė 67:59 (11:16, 10:14, 21:16,

Rubio prieš pasaulio taurės finalą: kažkur viduje jaučiau, New! 2019-09-15 07:06:00Ispanijos rinktinė Kinijoje vykstančiame pasaulio taurės 2019 finale surems ginklus su Argentinos krepšininkais. Ricky Rubio pri


Disclaimer and Notice:WorldProNews.com is not responsible of these news or any information published on this website.